- Početna
- O nama
- Aktuelnosti
- Usluge
- Multimedija
- Javni pozivi
- Horizon 2020
- Noviteti na Participant Portalu
- Uputstvo za apliciranje
- Šta je MSP Instrument
- MSP Instrumenti - pozivi po oblastima
- Novi pozivi u okviru Horizon 2020 programa
- Innovative mobile e-government applications by SMEs
- Boosting the potential of small businesses for eco-innovation and a sustainable supply of raw materials
- Small business innovation research for Transport
- SME business model innovation
- Poziv za savjetnike u vezi pružanja savjetodavnih i stručnih savjeta malih i srednjim preduzećima u okviru Horizon 2020
- SME boosting biotechnology-based industrial processes driving competitiveness and sustainability
- Mogućnosti za mala i srednja preduzeća u okviru Horizon 2020
- Poljoprivreda 2016
- COSME
- Uputstvo za apliciranje
- Otvoren poziv za dostavljanje projektnih prijedloga Evropskom programu klastera izvrsnosti
- Supporting the promotion and development of transnational thematic tourism products linked to cultural and creative industries
- COSME javni poziv za podršku u oblasti modne industrije i turizma
- European incubation network(s) for creativity-driven innovation
- Training for SME-friendly policies in Central Purchasing Bodies (CPBs)
- EIF objavio pozive za iskazivanje interesa finansijskih posrednika za finansiranje MSP
- Facilitating EU transnational tourism flows for seniors and young people in the low and medium seasons
- Improving SMEs' access to public procurement
- Horizon 2020
- Kontakt
- Home
- Prezentacija Zakona o hemikalijama - PRIJAVA
Privredna komora Crne Gore, u saradnji sa Ministarstvom održivog razvoja i turizma, u petak 26. aprila 2013. godine, organizuje okrugli sto na temu Zakon o hemikalijama (Sala I Privredne komore Crne Gore, ul. Novaka Miloševa 29/II, u 10 sati). Smatrali smo veoma važnim privrednim društvima i predstavnicima uprave predstaviti zahtjeve date ovim aktom.
Zakon o hemikalijama stupio je na snagu 1. marta 2013.godine i ima za cilj da se osigura da proizvođač i uvoznik, a potom i distributer, stavljaju u promet hemikalije koje ne predstavljaju neprihvatljiv rizik po zdravlje ljudi i životnu sredinu, kao i da se osigura komunikacija u lancu snabdijevanja kako bi se prenijelo obavještenje o opasnosti i riziku koji pojedine hemikalije predstavljaju.
Bezbjedno upravljanje hemikalijama potrebno je obezbijediti u svim fazama životnog ciklusa. Različite faze životnog ciklusa bezbjednog upravljanja hemikalijama regulišu se propisima koji uređuju transport opasnih hemikalija, kontrolu rizika i zaštitu radnika pri upotrebi hemikalija na radnom mjestu, propisima u oblasti zaštite životne sredine koji uređuju bezbjedno ispuštanje hemikalija u vazduh, vodu i zemljište, zaštitu od hemijskog udesa, odlaganje hemikalija i njihovog pakovanja, kao i otpada i dr.
Donošenjem novog Zakona uspostavlja se i mehanizam kontrole upotrebe toksičnih hemikalija prisutnih u životnoj sredini, što će rezultirati smanjenjem nivoa izloženosti ljudskih bića i ekosistema uticaju istih.
U tom smislu Zakonom je ustanovljeno preduzimanje mjera kao što su bolji način prikupljanja podataka o hemikalijama, razmjena informacija o hemikalijama i njihovim mogućim uticajima kroz međunarodnu saradnju, usklađenost kategorizacije i obelježavanja, metode procjene rizika i upravljanja rizikom, bolji sistem kontrole.
Vjerujemo da ćete zbog djelatnosti kojom se bavite prepoznati značaj ovog okruglog stola u smislu prilike da od zakonopisca čujete detaljna objašnjenje Zakona u cjelini i njegovih pojedinačnih odredbi.
Molimo Vas da prisustvo Vas i/ili Vaših saradnika prijavite na za to određenom formularu, koji je u prilogu.
Za sve informacija možete kontaktirati Tanju Radusinović, putem e-mail-a tradusinovic@pkcg.org, ili na telefon +382 20 210 130